ANASAYFA / ETKİNLİKLER / Yaz Sergisi 2018
Yaz Sergisi 2018 ETKİNLİK DETAYI

Yaz Sergisi 2018 02.07.2018 - Sergi Salonu

02 Temmuz - 24 Ağustos

Karikatür Evi’nde 2017-2018 sezonunda gerçekleştirdiğimiz sergilerde karikatür, çizgi roman ve illüstrasyon alanında genç-usta pek çok çizeri ağırladık.

Türkiye’de yakın dönemde yetişen en önemli çizerlerden, şu anda Kafa ve Uykusuz dergileri için çizen Cem Güventürk, Can Yayınları’nda çocuk kitapları resimleyen illüstratör An-su Aksoy ile futbol illüstrasyonlarıyla Caner Özdurak bizlerle birlikte oldular.

Yanı sıra Cumhuriyet tarihinin önemli çizerleri, Siyasetçiler ve Karikatür Sergisi’nde bizleri Türkiye’deki siyasi hayata dair bir yolculuğa çıkardılar. Usta çizerlerden, kaligrafi sanatçısı, aynı zamanda spor ve günlük yaşama dair karikatürleriyle, “Babı Ali’nin Görünmeyen Eli” Orhan Önal; Hürriyet Gazetesi’nde uzun yıllar önemli çizerlerle çalışan, bu süre zarfında topladığı arşivi bizimle paylaşan Ersin Burak; Türkiye’nin ilk çizgi film, animasyon, reklam çalışmalarını gerçekleştiren, son dönemde ağaç-cam-kağıtgiller serileri ile kendi karikatür anlayışına yeni bakış açıları getiren Orhan Büyükdoğan ve Kadıköylü çizer, karikatür, çizgi roman, fotoğraf, sinema, fotoroman alanlarında çalışmalar üreten Yener Çakmak, sergileriyle Karikatür Evi’mize değer kattılar.

Yaz Sergisi 2018’de, geçtiğimiz sezon içerisinde gerçekleştirdiğimiz sergilerden derleyeceğimiz eserleri, Karikatür Evi’mizde izleyebilirsiniz

Ücretsiz